Bilbaóban a Chess Masters Final félidejében az amerikai Wesley So vezet. A viadal harmadik fordulójában világossal játszva remizett az indiai exvilágbajnok Viswanathan Ananddal. A kínai Ding Liren és a holland Anish Giri összecsapása 172 lépésben döntetlennel ért véget, Giri többször is fonalas nyerést szalasztott el. Péntektől ellenkező színelosztással ismét megmérkőznek a nagymesterek. A versenyen a győzelem három, a döntetlen 1 pontot ér.

21925174984_08ddc348cc_c

A bilbaói torna harmadik játéknapján is két döntetlen született. A versenyen egyedül az amerikai Wesley So tudott partit nyerni, ezzel a nyeréssel előzi meg a hármat remiző holland Anish Girit és Viswanathan Anandot. Harmadik játszmájában világossal játszott az indiai exvilágbajnok ellen, a félszláv védelemben osztoztak meg a ponton.

21926728193_b7f7c1b47b_c

Ding Liren és a holland Anish Giri küzdelme nagy csatát hozott. A tavaly olimpiát nyert kínai válogatott tagja a 27. lépésben könnyelmű bástyalépésével elnézte Giri kiskombinációját, amivel előnybe került, gyalogot is nyert. A védekezés közepette Ding Liren nagyot hibázott, tisztet vesztett, Giri a nyerést elmulasztotta.

dinggiri_1935

Rendkívül érdekes végjáték került ki, ahol Ding két bástyája harcolt Anish két bástyájával és futójával szemben, de a világos király kelepcébe került. Anish Giri időzavarban kétszer is fonalas nyerést hagyott ki, 172 lépés után Ding Liren megkönnyebbülten állhatott fel a sakkasztaltól, elkerülte második vereségét. Bilbaóban a megszokottól eltérő az időkontroll, 90-90 perc az első negyven lépésre, majd 1-1 óra a parti befejezéséig, a 41. lépéstől 10-10 másodperc bónuszidővel.

A 3. forduló eredményei:
Ding Liren (kínai, 2782) – Anish Giri (holland, 2798) döntetlen (Grünfeld védelem, 172)
Wesley So (amerikai, 2760) – Viswanathan Anand (indiai, 2803) döntetlen (Félszláv védelem, 32)